Blue Flower

gdasz.jnzd. hkgbfhd khrosuhiymjkf bhkutkgldkn

Jest wiele gatunków drzew min. sosna, świerk, brzoza, dąb, kasztanowiec, jodła itd. jest jeszcze tysiące gatunków i jeszcze więcej nie odkrytych przez człowieka. Drzewa występują w dwóch typach: liściaste i iglaste

Drzewa wytwarzają tlen pobierany przez ludzi, w zamian roślina pobiera dwutlenek węgla wydychany przez człowieka

 

Ogólnie są dwie wersje jak powstał człowiek, ale nikt jeszcze tego nie wyjaśnił jedna wersja brzmi tak; Pan Bóg stworzył mężczyznę o imieniu Adam, następnego dnia stworzył kobietę o imieniu Ewa. Pan Niebios zakazał im się zbliżać do zakazanego drzewa i nie jeść z niego owoców, jednak gdy Bóg się nie patrzył Adam i Ewa zjedli owoc i zostali wygnani z raju na Ziemie.

Jest też druga wersja gdzie naukowcy twierdzą, że człowiek ewoluował z wcześniejszych prehistorycznych stworzeń. Nie da się wyjaśnić jak powstał człowiek, nikt tego nie wie.                                                                                         

Co to jest Słońce ? : Słońce jest gwiazdą najbliższą Ziemi. Ma postać olbrzymiej kuli rozżarzonych gazów.

Czy można zbadać Słońce ? : Wysoka temperatura powierzchni Słońca ok.6000 oC i silne promieniowanie, uniemożliwia prowadzenie jakichkolwiek badań na miejscu.

Z czego składa się Słońce ? : Słońce jest to ciało niebieskie składające się tylko z gazów.

Czy Słońce ma jądro ? : Słońce ma jądro tak jak Ziemia. Jądro Słońca może osiągnąć nawet 15 mln oC.

Jaką średnicę ma Słońce ? : Gwiazda nazywana Słońcem ma 109 razy większą średnicę od Ziemi. Jego średnica wynosi ok. 1 mln 400 tys. km.

Co to jest ? :fotosfera, protuberancje, chromosfera, plamy słoneczne i korona

Fotosfera: to świetlista powierzchnia słońca.

Plamy słoneczne: to chłodniejsze rejony fotosfery

Protuberancje: to warstwa rozrzedzonych gazów stanowiąca słoneczną atmosferę 

Korona: najbardziej zewnętrzna część Słońca, widoczna w czasie całkowitego zaćmienia, rozciągająca się na odległość mln km

  

Co to jest tlen? - tlen to nie jest nic innego niż pierwiastek układu okresowego, można też powiedzieć, że ludzie oddychają tlenem wyprodukowanym przez drzewa i inne rośliny.                       

Czemu człowiek oddycha tlenem? - człowiek nie oddycha samym tlenem, w powietrzu które znajduje się w atmosferze Ziemi znajduje się tlen i kilka innych pierwiastków